Web Tasarım

Web Tasarım Ajansı

Web tasarım denildiğin de zamran software bu alanda yetkinliğini ve kalitesini yapmış olduğu projeler de çalışma ortakları sayesinde kanıtlamıştır. İyi web tasarım hizmeti konu olduğunda kuruma ve kişiye en fazla yararı sağlayan web sayfasıdır. Güncel SEO şartlarını yerine getiren kurumu ve kişiyi en iyi şekilde yansıtan ve öne çıkaran web site yapımı işlemlerine kısaca iyi yapılmış web tasarım işlemleri diyebiliriz.

Web Tasarım Ajansı Nedir ?

Web tasarım ajansı nedir; sorusunu ele alacak olursak web sayfalarını kurumlara, kuruluşlara yada kişilere hazırlamak amacıyla kurulmuş işletmelerdir. Web tasarım işlemini uygulayan kişilere web tasarımcı yada web master ünvanı verilmektedir. Web tasarım ajanslarının en büyük görevleri çalıştığı müşterilerinin ihtiyaçları ve istekleri doğrultusunda web sayfaları düzenlemektir.

Web Tasarımı Nasıl Olmalı?

Web tasarım hizmeti aslında gelişi güzel verilmeyen güncel yeniliklere ve her geçen gün gelişen teknolojinin isteklerini karşılayacak düzeyde yapılmalıdır. Öncelikle web sayfalarının görünürlüğünü sağlayan arama motorlarının istediği şartları yerin getirecek şekilde tasarlanmalı ve kodlanmalı sonrasında çalışılan müşterinin istekleri ve sektörel yapısı iyi bir şekilde analiz edilip çalışılan kurum, kuruluş ve kişileri yansıtacak metinler, görseller ve tasarımlar ile beslenmelidir.

Özel tasarımlı web tasarım

Belirli Standart kalıpları benimsemeyen ve bu kalıpların dışına çıkmak isteyen web site sahipleri için özel olarak tasarlanan web tasarım hizmetidir. Özel tasarımlar tamamen özgün kodlama stili ile hazırlanmakta olup yapım aşaması da bir o kadar meşakkatli ve uğraştırıcıdır. Özgün bir şekilde planlanan web tasarım işleminde ilk öncelik müşterinin istediği görüntüyü ortaya çıkartmak olup sonrasında ise bu tasarımı arama motoru optimizasyonu şartlarına göre düzenlemektir. 

Web Tasarım Çalışması Ne Kadar Sürer ?

Web tasarım çalışmasının süresi tamamen yapılan işin mahiyetine göre değişiklik göstermektedir. Tasarım yapılan web sitesinin içeriği, istenilen özelikleri, çalışmanın boyutu gibi bir sürü etken vardır. Ortalama bir web tasarım işlemi yaklaşık 10 gün içerisinde tamamlanmaktadır. 

Web Tasarım Çalışması Süreci 

Web tasarım çalışmasına başlamadan önce müşteriler ile bir araya gelerek ilk görüşme ile müşteri tanınmaya çalışılır. Sonrasında yapılacak olan çalışma için gerekli bilgiler istenir. Devam eden süreçte müşterinin sektörü analiz edilir, sektörel araştırması yapılır yurt içinde ve yurt dışında bulunan benzer sektörlerin yaptıkları yada yaptırdıkları çalışmalar incelenerek ortaya yapılacak olan sitenin ana hatları çıkmaktadır. Akabinde müşterinin potansiyel müşterilerinin davranışlarına, yaptıkları sektörel aramalarına bakılarak web tasarım projesi hazırlanmaya başlanır. İlk taslak ortaya çıktığında müşterinin onayına sunulup tekrar fikir birliği yapılır. Onaylanan tasarım sonrasında tasarım mobil uyumlu ve arama motorlarına uyumlu bir şekilde kodlanır. Tasarım işlemi bittikten sonra önce ekibimiz tarafından testleri yapılır sonrasında müşterimize bütün proje halinde sunulur. Yapılan Web sayfası yayına alındıktan sonra gerekli mailleri,Google vb. arama motoru kayıtları,harita kayıtları yapılır ve teslim edilir.

 

Web tasarım, internette yer alan bir web sitesinin görsel ve işlevsel öğelerinin tasarlanmasını içerir. Web tasarım, bir web sitesinin nasıl görüneceğini ve nasıl çalışacağını belirler.

Web Tasarım

Web tasarım, aşağıdaki öğeleri içerebilir:

-Görsel tasarım: web sitesinin görsel öğelerini içerir, örneğin: renkler, tipografi, görseller ve logo

-Kullanıcı deneyimi: web sitesinin kullanıcılar için nasıl kullanılacağını ve nasıl deneyim sağlanacağını içerir

-Teknik tasarım: web sitesinin nasıl yapılandırılacağını ve nasıl çalışacağını içerir, örneğin: HTML, CSS, JavaScript

-Arama motoru optimizasyonu: web sitesinin arama motorları tarafından nasıl anlaşılacağını ve nasıl sıralanacağını içerir.

Web tasarım, kullanıcı deneyimi odaklı olmalıdır ve kullanıcıların web sitesini hızlı ve kolay kullanmasını sağlamalıdır. Ayrıca, web tasarım, arama motorları tarafından daha iyi anlaşılmasını ve daha yüksek sıralarda görünmesini sağlamalıdır

Web Tasarımı Fiyatları

Web tasarımı fiyatları tamamen müşterinin isteğine göre değişiklik göstermektedir. Her web sitesinin içeriği, planlaması, araştırma süreci aynı şekilde olmadığı gibi yapımı ve sektörel zorluğu da göz önünde bulundurularak hesaplanmaktadır. En doğru fiyat analizi için mutlaka iletişime geçmek gereklidir.

 

Web Tasarım Projenize başlamadan önce zamran software’dan mutlaka teklif alınız.

 

 

Whatsapp İletişim